Spotřebitelské fórum

Podpísali sme dlhodobé memorandum o spolupráci so Spotrebiteľským fórom, českou otvorenou neziskovou platformou pre komunikáciu medzi občanmi, občianskymi združeniami, firmami a štátom. Fórum prepája organizácie a firmy pôsobiace na domácom trhu s cieľom hájiť záujmy českých spotrebiteľov najmä v oblastiach ako je maloobchod, zdieľaná ekonomika, e-commerce, realitný trh alebo finančné služby.

https://spotrebitelskeforum.cz


Maďarské združenie ochrancov spotrebiteľov

Podpísali sme dlhodobé memorandum o spolupráci s Maďarským združením ochrancov spotrebiteľov (FOME), jednou z popredných maďarských spotrebiteľských organizácií fungujúcou od roku 2003. Združenie vykonáva svoju činnosť podľa štyroch strategicky definovaných priorít: informácie a poradenstvo, vzdelávanie, vedecký výskum a podpora presadzovania práva. Od roku 2007 FOME nepretržite prevádzkuje spotrebiteľské poradenské centrá po celej krajine a od roku 2011 prevádzkuje sieť kancelárií finančného poradenstva v jedenástich okresných mestách.

https://www.fome.hu/


Veľvyslanectvo Holandského kráľovstva

V spolupráci s veľvyslanectvom Holandského kráľovstva pracujeme na projekte, ktorý má za cieľ vyvrátiť najčastejšie dezinformácie a hoaxy z rôznych oblastí, či už v rámci spotrebiteľského prostredia alebo politiky. V inštitúte si uvedomujeme, že naše miesto je v Európe – sú to aj európske normy a inštitúcie, ktoré garantujú Slovákom silnú ochranu spotrebiteľských práv. Ukotvenie Slovenska na západe predstavuje stabilitu, čím nás zatraktívňuje v očiach investorov a podieľa sa na príleve zahraničného kapitálu vo forme peňazí, know-how, technológií a rôznych produktov a služieb, ktoré nám v konečnom dôsledku skvalitňujú a zjednodušujú život.